طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ | ساعت انتشار : ۱۵:۳۰ | کد خبر : 9673
 • گناوه‌آنلاین؛ الیاس احمدحسینی- پنجمین دوره نمایشگاه تخصصی نمای ساختمان در گناوه با دبیری گروه معماری از ۲ تا ۸ بهمن با هدف بکارگیری هنر معماری برای بهبود بخشیدن به فضاهای شهری، ارتقای افکار و دیدگاه عمومی جهت استفاده از مصالح بوم آورد و متناسب با اقلیم ، معطوف کردن توجه دست اندرکاران به طراحی خلاقانه در شهرهای ساحلی، ایجاد بستری برای معرفی توان طراحان بومی در محل نگارخانه افتخاری گناوه برگزار گردید.
  بنابر گفته پیمان اسفندیاری دبیر انجمن معماری گناوه این نمایشگاه یکی از تخصصی‌ترین برنامه‌ها در زمینه طراحی معماری در سطح استان می باشد هرساله با عنوان «نماهای اجرایی – اقلیمی» برگزار می‌شود.
  همچنین طی ۴ سال گذشته استقبال گسترده‌ای از این نمایشگاه صورت گرفته است و امسال نیز با ارائه ۳۰ کار برتر سال ۹۵ توسط هیئت پیش داوری که متناسب با ضوابط سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری انتخاب شده بودند، به معرض دید عموم گذاشته شد.
  یکی از ویژگی‌های مثبت این دوره، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حین نمایشگاه با موضوع «مصالح مناسب برای نما مطابق با وضعیت اقلیم» با تدریس مهندس احمد خرم و همچنین «ضوابط نظارت بر ساختمان‌های مسکونی» توسط مهندس رحیم بارگاهی از کمیته نظارت سازمان بود، که سبب دو چندان شدن بار علمی این دوره گردد.
  اما می‌توان نقطه عطف نمایشگاه را همکاری و حمایت مسئولان شهر از نمایشگاه و معماران دانست. حضور و مشارکت ارگان‌ها و دستگاه هایی چون فرمانداری، شهرداری، شورای شهر ، راه و شهرسازی، هیئت مدیره و همچنین گروه تخصصی معماری نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر در نمایشگاه، بیانگر اهمیت و دغدغه مسئولین نسبت به مقوله سیما و منظر شهراشد.
  آیین اختتامیه نمایشگاه با مشارکت و حضور مسئولین ذی‌ربط، روز ۱۰ بهمن ماه بر پا گردید که پس از نقد و بررسی آثار و ارائه مطالب از سوی شرکت کنندگان، مقام نخست به محبوبه احمدزاده، مقام دوم به طراحی مشترک مریم ابراهیم زاده‌مطلق و مریم علمداری و مقام سوم همچنین به مریم علمداری رسید و از آن‌ها با اهدا لوح و جوایزی تقدیر به عمل آمد.
  داوران این دوره دکتر پویا دولابی و مهندس احمد خرم از اساتید برجسته و باسابقه معماری بودند که بر اساس مواردی چون زیبایی، خلاقیت، احترام به زمینه و در نظر گرفتن اصول فنی-اجرایی ، آثار برتر را انتخاب نمودند.

  نظرات کاربران در مورد "اختتامیه و نتایج پنجمین دوره نمایشگاه تخصصی نمای ساختمان در بندرگناوه"